Reklama

Grunex Challenge Spring 2024

Grunex Challenge je zpátky a s ním i ta největší porce kompetitivního Valorantu v Česku. Aprílový turnaj nabídne prizepool v celkové výši 50 tisíc korun a množství napínavých zápasů těch nejlepších hráčů na české a slovenské scéně. Generálním partnerem jsou herní monitory LG UltraGear, které dlouhodobě podporují českou Valorant komunitu. Partnery turnaje jsou Samsung SSD disky, vyladěný herní arzenál CZC.Gaming, energetický drink Big Shock! a herní mašiny Lenovo Legion.

Týmy složené z pěti hráčů budou muset nejprve prokázat svoje dovednosti ve dvou dvoudenních kvalifikacích, kde zabojují o postup mezi nejlepších šest týmů domácí scény. Na ty úspěšné čeká skupinová fáze, kde vyzvou ve vzájemném zápase všech 5 soupeřů. Vítěz ale může být jen jeden a musí vzejít ze závěrečného play-off, kterého se zúčastní pouze čtyři nejlepší týmy skupinové fáze.

Herní formát

Kvalifikace

Cesta šampionů Grunex Challenge začíná v otevřených kvalifikacích, kam se může přihlásit kdokoliv bez ohledu na rank. Kvalifikace jsou dohromady dvě a každá se hraje ve dvou po sobě jdoucích dnech, dohromady tedy hráče čekají celkem čtyři kvalifikační hrací dny. Z každé kvalifikace vzejdou tři nejlepší týmy, které si zajistí místo ve skupinové části turnaje.

Kvalifikace se hrají single-elimination pavoukem. V případě počtu 16 a více registrovaných týmů se hrají kola pro 32, 64, 128 atd. týmů formátem BO1. Kola od TOP 16 (včetně) se hrají formátem BO3.

První den kvalifikace se hrají kola (TOP 128, TOP 64), TOP 32, TOP 16, TOP 8. Druhý den je vyhrazený pro zápasy o postup, tedy semifinále a zápas o třetí místo.

Skupinová fáze

Skupinové fáze se zúčastní celkem 5 týmů. Během pěti hracích dní se utkají všechny týmy ve vzájemném zápase formátem BO3. Každý hrací den se odehrají tři zápasy, dva z nich boudou streamované. Čtyři nejlepší týmy postoupí do vyřazovacích bojů.

Play-off

Vyřazovacích bojů se zúčastní čtyři nejlepší týmy ze skupinové fáze. Play-off je rozděleno na dva hrací dny. V tom prvním se odehrají oba semifinálové zápasy formátem BO3 a o den později se uskuteční zápas o třetí místo, taktéž BO3, a velké finále ve formátu BO5.

  • Semifinále - 27. dubna v 15:00 a 18:00
  • Zápas o třetí místo - 28. dubna v 15:00
  • Velké finále - 28. dubna v 18:00 (respektive po skončení předchozího zápasu)

Sleduj živě

Veškerou akci od kvalifikací až po samotné finále můžeš sledovat na twitch kanále Grunexu za doprovodu komentáře TIXIho a Jardy. Společně se streamery jsme si připravili také několik komunitních watchparties. O těch se dozvíš už brzy na našem Instagramu.

Prizemoney

Celkové prizemoney Grunex Challenge čítá 50 tisíc korun. První tým si odnese největší podíl a z celkového koláče si ukrojí 30 000 korun. Tým na druhém místě čeká odměna v podobě 15 000 korun a třetí tým v pořadí si odnese 5 000 korun.