Reklama

Informace

1) Pokud studenti zatím nemají svůj uživatelský profil na našem portálu www.Grunex.com, je nutné, aby si vytvořili nový. Pro vytvoření nového účtu klikněte v pravé horní části stránky na ikonu "Registrovat se" (využít můžete i možnost registrace a přihlášení přes populární sociální sítě). 2) Až budou studenti na Grunexu přihlášeni na svém uživatelském účtu, je nutné, aby si do něj zapsali základní informace. V pravém horním rohu je profilová fotka, po kliknutí se zobrazí menu. Zvolte možnost "Zobrazit profil". U hlavního boxu klikněte na "Upravit profil" zde studenti vyplní své jméno, příjmení. Dále v boxu "Základní informace" vyplní datum narození (které se nikde nezobrazuje, slouží jen pro nás, jako kontrola) a název své školy. 3) Celý tento proces přihlášení a vyplnění profilu dle našeho odhadu zabere cca 2 minuty. Je důležité, aby každý student měl před startem soutěže založen svůj profil, jinak se mu soutěž nespustí (soutěže se mohou zúčastnit jen registrovaní uživatelé). Při vyplňování testu tudíž musí být všichni studenti přihlášeni na svém profilu.

4) Během všech 3 soutěžních dní, kdy budou probíhat online kola, bude na adrese www.Grunex.com/SkolniAjtak nepřehlédnutelný odkaz na soutěžní test. Před testovým systémem student znova vyplní do formuláře své jméno, příjmení a datum narození a kliknutím na startovací tlačítko se spustí test.

5) Studenti vyplňují test samostatně. Je pro ně připraveno 30 otázek, na každou otázku mají maximálně 60 sekund (po uplynutí 60 sekund se automaticky načte další otázka). Celý test může zabrat maximálně 30 minut. U každé otázky je pouze jedna správná odpověď. Student po přečtení otázky může označit svou odpověď, kterou potvrdí kliknutím na tlačítko "Další otázka". Svou odpověď může měnit několikrát, ale po kliknutí na tlačítko "Další otázka" nebo po uplynutí časového limitu se již k otázce nelze vrátit.

Cílem soutěže je, aby studenti rychle uvažovali a popř. si informace uměli rychle najít na internetu. Je povoleno používání internetových stránek, vyhledávačů apod., ale je zakázáno používat různé komunikační programy, chaty, FaceBook a další. Při shodnosti bodů vyhrává student s kratším časem.

Po vyplnění testu se automaticky odešle. Výsledek (počet bodů a dosažený čas) se studentům neukáže ihned, ale dozví se jej v pátek 4. prosince ve večerních hodinách na www.Grunex.com/SkolniAjtak. Vyplněním testu pro studenty soutěž končí. Prvních 10 studentů postoupí na pražské finále, které se uskuteční 10. prosince 2015. Z každé školy mohou na finále postoupit maximálně 2 nejlepší studenti.

Důležité upozornění před testem

  • Rozhoduje vyšší počet získaných bodů. Při shodnosti bodů rozhoduje kratší čas vyplňování testu. Studenti mohou hledat odpovědi i na internetu, avšak tím se jim prodlouží čas zodpovězení otázky. Skutečný ajťák správně rovnou po přečtení otázky odpoví a nemusí informace nikde hledat.
  • Studenti mohou test vyplnit kdykoliv v období od 8:00 do 18:00 během období od 2. 12. do 4. 12. Pokud student nebude moci test vyplnit v době výuky, může jej vyplnit i ve svém volném čase. Online kolo je navržené tak, aby kvůli němu školy nemusely upravovat své rozvrhy a přesto mohly studentům umožnit start v soutěži.
  • Připomínáme, že studenti mohou test vyplnit pouze jednou. Pokud zjistíme, že student měl snahu vyplňovat test podruhé nebo si vytvářet druhý účet, bude diskvalifikován.

Hodně štěstí

Přejeme účastníkům pevné nervy a fair-play soutěž. V případě jakýchkoliv otázek Vám rádi odpovíme na mailu skoly@grunex.com

Stahněte si plakát v tiskové kvalitě

Neváhejte a dejte vědět svým vyučujícím ať registrují vaši školu! Porovnejte své znalosti se studenty z celé České republiky a to zcela zdarma!

ODKAZ na FINÁLOVÝ TEST