Bělá pod Bezdězem
Reklama

Bělá pod Bezdězem

Termín a místo

Akce se bude konat 11. 6. 2022 v prostorách zámku Bělá pod Bezdězem.

Zaklikni svou účast i v rámci Facebook události a nezapomeň pozvat svou rodinu a přátele. Kombinace historického prostředí zámku a moderních herních technologií je natolik unikátní, aby zaujmula všechny členy rodiny!

Gaming spojený s historií – program pro celou rodinu

Při návštěvě zámku se samozřejmě také velmi nabízí i detailnější prohlídka samotné historické památky v Bělé. Na svoje si tak přijdou nejenom příznivci gamingu a moderních technologií, ale i fanoušci historie a kulturních památek.

Zároveň nás čeká i speciální kulturně historický program spojený se zámkem! 10:00 - 15:00 Muzicírování na zámku - reprodukovanou hudbou provází Roman Dušek 15:00 - Pohádka v Klubíku - POVÍDÁNÍ O PEJSKOVI A KOČIČCE 10:00, 13:00, 15:00 a 17:00 - prohlídky zámku s průvodcem 16:00 - 17:00 Muzicírování na zámku V rámci programu si tak zábavu najdou mladší i starší členové rodiny.  

O zámku Bělá pod Bezdězem

Bělský zámek naleznete kousek pod náměstím při nejvýchodnějším cípu ostrohu, na kterém stojí město Bělá pod Bezdězem. Zámek je jednou z mála ukázek raně barokní zámecké architektury v Čechách.

Na místě zámku stál ve středověku hrad nebo tvrz. Od roku 1678, kdy panství Bělá zakoupil Arnošt Josef z Valdštejna, je zámek v majetku tohoto rodu až do roku 1945. Poslední větší přestavba byla ukončena v roce 1693. Zámek se nestal jen panským sídlem, ale s přestávkami tu byla umístěna také dětská manufaktura, lesnická škola, vrchní lesní úřad pro valdštejnská panství a byty úředníků.

Od roku 1940 tu nalezlo útočiště Muzeum soudního okresu Bělského, dnes Muzeum Mladoboleslavska – pobočka Bělá pod Bezdězem. Po roce 1945 zámek kromě prostor muzea sloužil i k bydlení. Od roku 2005 tu probíhají větší stavební rekonstrukce a zámku se tak navrací jeho historická hodnota