Star Wars Battlefront 2 zažívá obrovský návrat. Hra nedávno pokořila rekordní počet hráčů na Steamu a postupně vyplouvají na povrch i data ze všech ostatních platforem.
Star Wars Battlefront 2 vyšel v roce 2017 a provázela ho řada kontroverzí ohledně loot boxů. Společnost EA hru nakonec výrazně upravila a loot boxy odstranila, jenže špatná reputace ji pronásledovala po celou dobu. Nejspíše i kvůli tomu EA ukončila podporu hry v roce 2023.
Od té doby hru hrálo denně jen několik tisíc hráčů, což se však v posledních měsících změnilo. Battlefront 2 zažívá v posledním týdnu obrovský příval nových i vracejících se hráčů.
Podle YouTubera BattlefrontUpdates hru hrálo více než 329 000 hráčů napříč všemi platformami. Jeho tvrzení nakonec potvrdili i někteří bývalí vývojáři hry. Počet hráčů je dokonce vyšší než v době, kdy byla hra rozdávána zdarma na Epic Games Store, což je obrovský úspěch.
K celé situaci se vyjádřilo i několik bývalých zaměstnanců EA a vývojářů, kteří na hře v minulosti pracovali. Podle některých z nich bychom se v daleké budoucnosti mohli dočkat Battlefrontu 3 a nejpravděpodobnější variantou se jeví vytvoření remaku.
Jelikož se na pokračování zatím nezačalo pracovat, jeho potenciální vydání může být klidně vzdálené více než pět let, a to i v případě, že by se vývojáři pustili do práce ještě letos.
Je skvělé vidět, co vše dokáže komunita odhodlaných fanoušků Star Wars změnit. Ještě před pár měsíci o pokračování nemluvil téměř nikdo, a nyní se o něm baví téměř celý internet.