Vývoj nového BioShocku pokračuje, studio shání zaměstnance
i Zdroj: 2K Games
Gaming BioShock Článek Vývoj nového BioShocku pokračuje, studio shání zaměstnance

Vývoj nového BioShocku pokračuje, studio shání zaměstnance

Václav Brixí

Václav Brixí

11. 7. 2024 07:00

Studio Cloud Chamber, které je součástí skupiny 2K, aktuálně pracuje na novém dílu BioShocku. Pro další vývoj shání velké množství zaměstnanců na řadu pracovních pozic.

Reklama

Na oficiálních stránkách studia Cloud Chamber se nedávno objevila nová nabídka volných pracovních pozic pro vývoj nového dílu kriticky oceňované série BioShock. A není jich zrovna málo. Nabídka čítá 29 otevřených příležitostí v kanadském Montreálu a americkém městě Novato ležícím na území Kalifornie. Co se pracovní náplně týče, snaží se studio zaplnit volné pozice napříč všemi oblastmi vývoje. Od animátorů přes manažery až po scénáristy.

V pořadí již čtvrtý díl BioShocku má dle informací z roku 2019, kdy vývoj započal, zavést hráče do fiktivního města Borealis, které bude součástí nepříznivého antarktického podnebí. Časově by pak hra měla být zasazena do 60. let minulého století. Je však pravděpodobné, že se během dlouhého a problematického vývoje mohly některé z původních plánů změnit.

Za původní premisou příběhu přitom stojí veteráni série Jonathan Pelling a Hoagy de la Plante. První zmíněný slouží ve studiu na pozici designového ředitele, zatímco de la Plante zde zastává post tvůrčího ředitele. Oba dva se podíleli na vývoji prvního BioShocku hned na několika pozicích. Pelling navíc přiložil ruku k dílu i v případě doposud posledního přírůstku v sérii, BioShocku Infinite.

V současné chvíli nevíme, v jakém stádiu se  přesně vývoj BioShocku 4 nachází. Nezbývá než doufat v nějakou brzkou oficiální informaci. Čekání ale hráčům bezesporu zkrátí nová hra od duchovního otce BioShocku, Kena Levina. Ten v březnu 2025 vydá očekávaný titul Judas, na kterém aktuálně pracuje s týmem ze studia Ghost Story Games.

Reklama
Reklama

Související články

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Reklama
Reklama