[TOP 5] Nejlépe placených profesionálních hráček
Esport Článek [TOP 5] Nejlépe placených profesionálních hráček

[TOP 5] Nejlépe placených profesionálních hráček

Jarmil Černý

Jarmil Černý

9. 4. 2023 16:29

Tohle jsou profesionální hráčky, které si z výher v turnajích vydělaly nejvíce peněz.

Reklama

V profesionálním hraní často slýcháme o neuvěřitelných částkách, které si jsou schopni vydělat ti nejlepší světoví hráči. Esport se za posledních několik let vyvinul, Starcraft na trůnu esportových her vystřídaly tituly jako League of Legends nebo CS:GO a s tím rostly i prizemoney. Miliony si ale nevydělávají pouze muži. Tohle jsou profesionální hráčky, které si z výher v turnajích vydělaly nejvíce peněz.

Julia Kiran

Pátou nejlépe placenou hráčkou v žebříčku je Julia „juliano“ Kiran. Švédka je dobře známá z Counter-Strike a CS:GO, kde reprezentovala například Team Secret. Prvenství si odnesla hned z několika turnajů, z těch známějších je to DreamHack Showdown, Copenhagen Games nebo Intel Challenge Katowice. Julia ukončila svoji CS:GO kariéru v září roku 2021 a rozhodla se s profesionálním hraním pokračovat ve Valorantu. Ani tam se jí nevedlo vůbec špatně. V listopadu roku 2020 se jí s týmem G2 Gozen podařilo vyhrát šampionát Game Changers, který je považovaný za nejvyšší metu v ženském Valorantu. Za svoji kariéru v nasbírala v prizemoney zhruba 2 054 671 Kč.

[TOP 5] Nejlépe placených profesionálních hráček

Foto: Wojciech Wandzel/Riot Games

Ksenia Klyuenkova

Čtvrtá příčka patří rusce Ksenii „vilga“ Klyuenkové. Ta je taktéž hráčkou slavné střílečky Counter-Strike a jejího nástupce CS:GO. Nejčastěji se objevuje na pozici riflerky či entry fraggerky a za svoji kariéru vystřídala týmy jako Team Secret, Copenhagen Flames či Virtus.pro. Na kontě má několik vítězství z velkých turnajů prestižní série ESL Impact či Intel Challenge. Výše prizemoney, kterou vilga za celou svoji kariéru dokázala vyhrát v turnajích je k datumu psaní tohoto článku přibližně 2 134 596 Kč. Jelikož je vilga stále aktivní hráčkou, může se prizemoney navyšovat.

[TOP 5] Nejlépe placených profesionálních hráček

Foto: ESL Gaming GmbH

Katherine Gunn

Američanka Katherine „Mystik“ Gunn žebříčku ještě před pár lety vévodila, nyní se nachází na třetí příčce. Kat se narodila v Kalifornii a byla od mládí vystavena videohrám díky otci, který vlastnil obchod s komiksy a karetními hrami. Když se stala profesionální hráčkou účastnila se turnajů v Halo, Street Fighter a karetních hrách. Získala také pozornost televizních producentů a účastnila se televizních soutěží, jako byla Championship Gaming Series či WCG Ultimate Gamer, kterou vyhrála. Tím se stala nejlépe placenou profesionální hráčkou dle Guinnessovy knihy rekordů 2016. Kat se také věnovala cosplayi a založila tým Less Than 3 (LT3). V současnosti streamuje na Twitch.tv a pracuje na projektech v oblasti videoher, anime a popkultury. Její kariéra esportové hráčky jí vynesla okolo 2 625 045 Kč.

[TOP 5] Nejlépe placených profesionálních hráček

Li Xiao Meng

Druhá pozice patří číňance Li „Liooon“ Xiao Meng. Ta je první ženou, která se účastnila Hearthstone Grandmasters Global Finals a je také první ženou, která vyhrála BlizzCon Global Championship. Je důležité zmínit, že obě tyto soutěže nebyly určeny ryze pro ženy, Li se naopak musela prosadit v pánské konkurenci. Soupeři si z ní údajně dělali srandu, kvůli tomu, že je žena. Díky tomu vznikl také její ikonický projev na stage přímo během turnaje: „Chtěla bych vzkázat všem dívkám, jejichž snem je působení v esportu, získání slávy, pokud to chcete dělat a věříte v sebe, měli byste zapomenout na vaše pohlaví a prostě si pro to jít.“ Li si za svoji kariéru přišla na asi 5 172 612 Kč.

[TOP 5] Nejlépe placených profesionálních hráček

Sasha Hostyn

Žebříčku začátkem roku 2023 kraluje Sasha "Scarlett" Hostyn. Jde o kanadskou hráčku Starcraftu. Starcraft začala hrát roku 2011 a v roce 2023 je stále aktivní hráčkou. Pauzu si dala pouze v roce 2015, kdy se rozhodla přejít na Dotu 2. To jí dlouho nevydrželo a ke Starcraftu se vrátila o zhruba tři měsíce později. Stejně jako Kat se nachází v Guinnessově knize rekordů jako nejlépe placená profesionální hráčka roku 2018. Scarlett za svoji bohatou vydělala na prizemoney přibližně 9 531 837 Kč.

[TOP 5] Nejlépe placených profesionálních hráček

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama