Čtvrtý Fable by měl mít rozsáhlý otevřený svět.
O tom, že by Microsoft měl oznámit čtvrtý díl Fable, jsme váš již informovali. Na reddit nedávno unikly další spekulace a informace o tom, co by měl nový díl obsahovat. Podle tohoto příspěvku bude nový Fable obsahovat rozsáhlý otevřený svět. Titul poběží na novém Unreal Enginu a bude obsahovat velmi propracovaný systém tvorby postavy a pohled jak z první, tak třetí osoby.
Hráči prý budou moct také stavět města a samozřejmostí je i multiplayer. Podobně jako ve Skyrimu, i zde by hráči měli mít možnost ignorovat hlavní příběhovou linku. Příběh se odehrává poté, co bláznivý král přestavěl Věž a seslal na planetu asteroid, který zničil Albion i Auroru. Hráč se pokusí svět obnovit, na svět se ale řítí další asteroid a vy budete muset této srážce zabránit.
Ve hře se bude prý hodně pracovat s cestováním v čase, díky čemuž bychom měli opět potkat Jack of Blades či Theresu, jejíž gilda se ale nachází na odlišné planetě. Většina příběhu by se měla odehrávat ve středověké době, nedočkáme se tak palných zbraní, jako tomu bylo u minulých dílů.