Příslušenství pro Xbox: nový ovladač a SSD za více jak 5 tisíc korun
Technologie Článek Příslušenství pro Xbox: nový ovladač a SSD za více jak 5 tisíc korun

Příslušenství pro Xbox: nový ovladač a SSD za více jak 5 tisíc korun

David Jiránek

David Jiránek

Rozšíření úložiště bude velmi drahé.

Grunex vyráží na Gamescom 2026 a soutěžíme s Českou spořitelnou o konzoli

Grunex vyráží na Gamescom 2026 a soutěžíme s Českou spořitelnou o konzoli

S partnerem Českou spořitelnou míříme také letos na Gamescom, abychom vám mohli přinést žhavé herní novinky.

Reklama

Microsoft postupně odhaluje příslušenství k novým konzolím Xbox Series S a Series X. Jedná se především o bezdrátové ovladače a rozšíření úložiště. Nové gamepady již mají českou cenovku. Ta začíná na 1 599 Kč v oficiálním obchodě. Největší změnou budou pogumovaná a texturovaná zadní tlačítka a páčky. Vzorem byl v tomto případě o hodně dražší ovladač ze série Elite.

image

Nový Xbox ovladač bude k dostání ve třech barevných variantách. Tradiční černou a bílou doplní elegantní modro-bílá kombinace.

image

Bezdrátové připojení obstará technologie Xbox Wireless a Bluetooth. Ovladač půjde připojit k PC i mobilním telefonům a tabletům. Nabíjení bude probíhat pomocí moderního USB-C. K dispozici bude rovněž ovladač s bezdrátovým adaptérem pro PC k bezproblémovému rychlému připojení k počítači. Cena se ovšem vyšplhala až na 1 899 Kč. Nové ovladače budou k dispozici od 10. listopadu.

Micorosoft rovněž s firmou Seagate chystá prodávat rozšiřující SSD. Nepůjde přitom o pomalá úložiště, jenž se do teď připojovala přes USB. Rozšiřující disk o kapacitě 1 TB se zasune přímo do těla konzole a využije rychlé rozhraní PCIe 4.0. Rychlostí se tak plně vyrovná vestavěnému disku. Háček to samozřejmě má. Rozšiřující SSD vyjde na 220 dolarů. Jen pro srovnání, Xbox Series S sám o sobě stojí 299 dolarů. U nás Series S stojí 7 999 Kč. velmi pravděpodobné, že cena SSD překročí 5 tisíc korun.

image

Pokud se podíváme na NVMe SSD využívající PCIe 4.0 s kapacitou 1 TB, tak zjistíme, že cena je to adekvátní. Microsoft přitom používá malinko odlišný formát. Klasické NVMe M.2 SSD to Xboxu nedostanete. Pokud vás cenovka SSD pobouřila, není na vině přímo Microsoft. Ten pouze využívá nejnovější technologie, které jsou zatím celkem drahé. Cena starších PCIe 3.0 SSD je aktuálně zhruba poloviční.

image


Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Reklama
Reklama
Reklama