FaZe mají v kapse vítězství třetího eventu za sebou, tentokrát padli MOUZ
i Zdroj: https://photos.eslgaming.com/Press-Gallery-Intel-Extreme-Masters-Sydney-2023/i-TR27DT8/A
Esport CS 2 Článek FaZe mají v kapse vítězství třetího eventu za sebou, tentokrát padli MOUZ

FaZe mají v kapse vítězství třetího eventu za sebou, tentokrát padli MOUZ

Pavla Doušová

Pavla Doušová

12. 11. 2023 16:41

Co se na první mapě zdálo, že bude rychlé a svižné finále ve prospěch FaZe se stalo nekonečným a napínávým soubojem na Nuke. Oba týmy bojovaly jako o život, mladičkým MOUZ včetně Davida "frozen" Čerňanského ale jejich úsilí proti FaZe nestačilo.

Reklama

Dneškem si FaZe vyhráli třetí event za sebou, CS Asia Championship. Této výhře předcházel Thunderpick World Championship 2023 a poslední letošní IEM, IEM Sydney 2023. Dá se tak říct, že FaZe se úspěšně vyšplhali zpět na vrchol a daří se jim více, než kdy předtím.

Tyto dvě mužstva se v poslední době setkala mnohokrát, jen v posledních třech týdnech byl toto čtvrtý zápas v identických sestavách na třech různých eventech. Všechna utkání skončila bohužel pro MOUZ stejně, a to ve prospěch FaZe. 

Mirage začalo sice moc hezky pro MOUZ, ale již ke konci prvního poločasu skóre FaZe obrátili ve svůj prospěch, v druhé polovině pouze dotáhli, co začali. MOUZ za celou druhou část mapy zaskórovali pouze dva body, FaZe byli ve svém živlu. I přes to, že mapu vyhráli FaZe 13-7, nejvíce zabití i průměrného poškození za Mirage měl finský Jimi “Jimpphat” Salo - 19 zabití a 100,3 průměrné poškození za kolo.

Nuke byla o dost napínavější podívaná. O náskok a vedení se týmy neustále přetahovaly. První polovina byla o mnoho úspěšnější pro MOUZ, úplně opačně to bylo pak v druhé polovině a začal velice dlouhý přesčas. V tom absolutně nebylo předvídatelné, kdo z této mapy vyjde vítězně, zda se bude pokračovat, nebo se vítězství celého zápasu chopí FaZe již na Nuke.

Nakonec z této nekonečné mapy dostali vítězně právě FaZe, kteří tak vyhráli celý CS Asia Championship 2023. Stejně jako na první mapě, nejlepším hráčem i celého utkání byl Jimi “Jimpphat” Salo s celkovými 53 zabitími a 87,7 průměrným poškozením za kolo i přesto, že s týmem prohráli. 

Další velký event, který čeká oba zúčastněné týmy je až BLAST Premier World Final 2023. Od 13. do 17. prosince budou tak mužstva mít šanci se znovu utkat a MOUZ třeba konečně prolomí řetězec proher proti FaZe.

Reklama
Reklama

Související články

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Reklama
Reklama