Play-off IEM Katowice: Jak a na co vsadit?
Esport CS:GO Článek Play-off IEM Katowice: Jak a na co vsadit?

Play-off IEM Katowice: Jak a na co vsadit?

Michael Douša

Michael Douša

9. 2. 2023 13:53

Zatímco turnajové klání se blíží ke konci, sázkové kanceláře nikdy nespí.

Reklama
Zatímco turnajové klání se blíží ke konci, sázkové kanceláře nikdy nespí.

Mnoho hráčů CS:GO, ale i jiných titulů, vkládá mnoho svého času do sledování vrcholného esportu a fandění svému vybranému týmu. A nejeden z nás se pak považuje tak trochu za odborníka, předpovídáme, kdo vyhraje, permanentně máme otevřenou stránku HLTV s výsledky a vždycky víme, proč náš vybraný tým prohrál. V poslední době ale přichází i mnoho možností, kde svá slova podtrhnout i činy. PickEm's, Fantasy ligy, nebo kurzové sázení. A právě poslední jmenovaná příležitost u nás pomalu leč jistě rozkvétá.

Možnosti

Pro dnešní příklad si vypůjčím sázkové možnosti u české sázkové kanceláře Fortuna, respektive jejich webových stránek ifortuna.cz. Ta na IEM Katowice nabízí hned dva druhy sázek. Jedny na jednotlivé zápasy a jejich podrobnosti:

Play-off IEM Katowice: Jak a na co vsadit?

A jedny na celkový výsledek turnaje:

Play-off IEM Katowice: Jak a na co vsadit?

Už ty samy o sobě nabízejí docela lákavé kurzy. Jak vidno, bookmakeři za nejpravděpodobnějšího vítěze IEM Katowice považují G2 Esports a opravdu se není čemu divit. G2 si doslova namazali na chleba už opravdu silné soupeře a na turnaji zatím neprohráli jedinou mapu, takže sázka na to, že si G2 odnesou trofej, zvláště s kurzem nad 2, vypadá jako nutnost pro každého jejich fanouška. A pokud je potenciální sázkař spíše na vážkách, stále se může vydat o něco bezpečnější cestou, tedy že jeho vybraný tým skončí alespoň ve finále. 

Podrobné sázky

Ne každý zápas ale nabízí tak relativně vyrovnané zápasy, jako jsou katowická čtvrtfinále. Pokud jste si prakticky jisti, že NaVi z turnaje eliminují Outsiders, můžete jít jasnou cestou s výše uvedeným kurzem 1,62 a z každé své koruny posléze dostat dalších 62 haléřů navíc. Taková návratnost je bezpečnější, ale za to ne tak vysoká. Pokud jste si jistí, že Outsiders dostanou v zápase proti NaVi opravdový klepec a po dvou mapách bude hotovo, můžete se vydat cestou o něco rizikovější, ale za to potenciálně výnosnější, a vsadit si na přesný výsledek 2:0. Pokud vyhrajete, sázkovka vás odmění o mnoho lepším kurzem 2,80, což znamená, že svůj vklad téměř ztrojnásobíte.

Podrobné sázky mohou mít různou podobu. Lze vsadit na vítěze první mapy, celkový počet map (bez vybraného vítěze - takže pokud vyhrají Outsiders 2:0 nebo NaVi 2:0, sázkou na Počet map: Méně než 2,5 vyhrajete v obou případech), nebo handicapy. Handicap znamená, že k výsledku daného týmu přičtete, nebo naopak odečtete, určitý počet map nebo kol. 

Podívejme se například na handicapy u 1. mapy zápasu NaVi vs. Outsiders:

Play-off IEM Katowice: Jak a na co vsadit?

Jako "nejbezpečnější" sázka v této kategorii se jeví Outsiders +4,5. Co to ale tedy reálně znamená? 

Jakmile mapa skončí, k výslednému skore vybraného týmu, v tomto případě Outsiders, přičtete (u handicapu je +) 4,5 bodu. Pokud by s tímto bonusem Outsiders vyhráli, svoji sázku dostanete i s výhrou. Řekněme tedy, že první mapa skončila 16-12 pro NaVi. Outsiders tedy prohráli o 4 body, nicméně vy jste si vsadili na handicap +4,5. Tím se z 16-12 stává 16-16,5 a vítězem tak v této realitě jsou Outsiders a vy, protože jste dostali 36 haléřů za každou vloženou korunu navíc.

Play-off IEM Katowice: Jak a na co vsadit?

Co když je ale handicap negativní? Podívejme se na "nejbezpečnější" negativní handicap v této nabídce, kterým je Natus Vincere -2,5. Ten říká, že pokud od finálního skore odečtete NaVi 2,5 bodu, a pořád vyhrají, vy zase dostanete svou sázku nazpět. Vypůjčím si tedy výše zmíněné skore 16-12 pro NaVi. Od 16 bodů odečtete 2,5 a jste na 13,5-12 pro NaVi, což Vám zase sázku vyhraje. Pokud byste ale vsadili na Natus Vincere -4,5, už byste svůj vklad ztratili.

Sázky na hráče

Pokud máte pocit, že jste perfektně seznámeni se stylem nějakého hráče a víte, jak se mu bude v daném zápase dařit, můžete využít sázky na jednotlivé hráče. 

Play-off IEM Katowice: Jak a na co vsadit?

 Statistiky například říkají, že Aleksandr "s1mple" Kostyljev měl nad 20,5 killu na první mapě v tomto roce jenom jednou, konstantně jsou první mapy jeho nejslabší článek, jen se podívejte sami (první mapa je vždy ta nejspodnější v daném zápase):

Play-off IEM Katowice: Jak a na co vsadit?

Source: HLTV.org

Navíc je vidět, že první mapu má slabou proti hodně silným i hodně slabým soupeřům. Jako jasná volba se tak jeví vsadit na to, že bude mít s1mple méně jak 20,5 killů na první mapě. Pořád se může stát, že s1mple vykročí do zápasu proti posledním Major šampionům správnou nohou, tenhle risk ale kompenzuje příjemnější kurz, který v kombinaci s nějakou další, třeba jasnější sázkou (například že Vitality proti Liquid vyhrají alespoň jednu mapu) překročí hranici dvojnásobné návratnosti vaší sázky.

Po registraci u sázovek se tak můžete svobodně pustit do her. Pakliže však kurzové sázení vyzkoušíte, nezapomeňte sázet s rozumem a dostatečnou obezřetností

 

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Reklama
Reklama