Dlouho očekávané rozšíření ARK: Aquatica s sebou nepřineslo jen nový obsah, ale i chyby. Ty jsou tak vážné, že je pro mnoho hráčů Ark: Survival Evolved nehratelný.
Hra Ark: Survival Evolved si zažila těžké vydání a vývojářům trvalo několik let, než hru dostali do poměrně dobrého stavu, a vypadá to, že se tato tradice přenesla i do nového DLC ARK: Aquatica.
To bylo vydáno 15. července a přidává zcela novou mapu s podmořským světem. Ihned po vydání aktualizace obsahující DLC začali hráči na Steam fórech hlásit mnoho chyb i se základní hrou, která předtím fungovala bez problémů.
Velká část hráčů přišla kvůli nové aktualizaci o všechny uložené pozice a hra se situačně odmítá i načíst. Jiní hráči zase hlásí, že se načtou do prázdné mapy, nebo že se hra seká až do takové míry, že je nehratelná, a to i u lidí, kteří si DLC nekoupili. Přestaly fungovat i všechny mody a nastavení jednotlivých serverů se vyresetovalo.
Je tedy patrné, že nové rozšíření kompletně rozbilo základní hru a hráči na Steamu spustili review bombing. V současnosti má ARK: Aquatica hodnocení jen 16 % a všechna hodnocení jsou extrémně záporná.
Situace se tedy opět opakuje a vývojáři ze studia Snail Games opět vypustili rozbitý obsah a znefunkčnili i to, co předtím fungovalo. Zatím není jasné, jak se k zpackanému vydání vývojáři postaví nebo jak rychle budou všechny problémy odstraněny.
Počet hráčů Ark: Survival Evolved klesl na historické minimum, což jasně ukazuje nespokojenost komunity.