Nejlepší hráč skupiny A na EPL? Bezkonkurenčně ZywOo
Esport CS:GO Článek Nejlepší hráč skupiny A na EPL? Bezkonkurenčně ZywOo

Nejlepší hráč skupiny A na EPL? Bezkonkurenčně ZywOo

Michael Douša

Michael Douša

8. 9. 2022 14:24

Míří ZywOo na post nejlepšího hráče roku?

Reklama
Míří ZywOo na post nejlepšího hráče roku?

Zatímco loňský rok se nesl ve znamení Aleksandra "s1mple" Kostyljeva, který sbíral MVP medaile skoro kamkoliv, kam vkročil, letos možná jeho pozice nebude takto jistá. Je nesporné, že NaVi, s1mpla nevyjímaje, měli ne zrovna úspěšný vstup do roku 2022 a ačkoliv se s FaZe stále střídají na postu světových jedniček, balancují stále na ostří nože.

S1mple je takovým symptomem fungování NaVi - pokud se nedaří s1mplovi, tak se nebude moc dařit ani týmu. To není žádný velký objev, vzhledem k tomu, že to je jeden z nejlepších hráčů historie a na jeho výkonech stojí mnoho úspěchů celé ukrajinsko-ruské sestavy. ESL Pro League není výjimkou. 

Ve skupině A měli NaVi protivníky, kteří by jim neměli (alespoň někteří) sahat ani po kotníky, a někteří jim sotva dosáhnou na pomyslná ramena, i přesto si NaVi museli vystačit s třetím místem ve skupině a jen těsným postupem do play-off. Jak na tom byl s1mple? Nenajdeme ho ani v top pětce nejlepších hráčů. Skupině A totiž kraloval francouzský tahoun Mathieu "ZywOo" Herbaut  s vynikajícím ratingem 1,45. Za ním se v těsném závěsu umístil jeho spoluhráč Lotan "Spinx" Giladi, na třetím místě Guy "Nertz" Iluz z Endpoint, na čtvrtém Dán Fredrik "roeJ" Jørgensen a na pátém třetí hvězda z Vitality, Emil "Magisk" Reif.

Nejlepší hráč skupiny A na EPL? Bezkonkurenčně ZywOo

Teprve za nimi nacházíme s1mpla s ratingem 1,11 - o více než tři desetiny horším než má ZywOo. Naštěstí pro talentovaného Ukrajince, toto opravdu není konec světa. Za rok 2022 se stále drží na první příčce s ratingem 1,27 a ZywOo je až na místě druhém s ratingem 1,24. Rozdíl je ale o dost menší než byl vloni. S1mple zakončil veleúspěšný rok 2021 s ratingem 1,35 a ZywOo se tahal o 6 setin dále. Povede se však ZywOovi vystřílet Vitality i nějaké trofeje a zajistit si tak šanci na post nejlepšího hráče světa? Na to je ještě příliš brzy soudit.  

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Reklama
Reklama