Mountfield HK získal první bod po remíze se Spartou
Esport NHL 20 (PS4) Článek Mountfield HK získal první bod po remíze se Spartou

Mountfield HK získal první bod po remíze se Spartou

Tomáš Rosa

Tomáš Rosa

25. 3. 2020 12:18

Souhrn 9. a 10. kola základní části Esport hokejové ligy.

Reklama

Během pátého odehraného víkendu Esport hokejové ligy jsme byli svědky několika důležitých utkání o čelo tabulky. Stoprocentní výkony museli podat hráči klubů BK Mladá Boleslav, HC Dynamo Pardubice, Rytíři Kladno i HC Kometa Brno, aby se buď posunuli na úplný vrchol tabulky, nebo si pojistili pozici.

V 9. kole byl tahákem zápas mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Atraktivní a důležité utkání proběhlo i v 10. kole, kde se střetla opět Kometa tentokrát s Pardubicemi. V neděli poznalo poprvé hořkou pachuť porážky Kladno. Za to pro Mountfield HK byla neděle svátečním dnem. Konečně se jim podařilo utrhnout první bod v sezóně, když remizovali se Spartou Praha.

Zápasy můžete sledovat živě nebo ze záznamu na oficiálních Twitch a Youtube kanálech gamerů. Odkazy naleznete po kliknutí na přezdívky hráčů níže v článku, popřípadě sledujte novinky na oficiálním webu EHL nebo sociální sítě Facebook a Instagram.

Tabulku základní části po odehraném 9. a 10. kole najdete ZDE.

Kometa těsně podlehla Mladé Boleslavi

V duelu HC Kometa Brno vs BK Mladá Boleslav proběhlo napínavé utkání mezi Jifim23 a Pepcoustachurcikem. Brněnský gamer ovládal hru do poloviny zápasu tříbrankovým vedením. Po nádherné kombinaci se ale Jifimu podařilo vstřelit první branku v 33. minutě. Pár sekund před koncem 2. třetiny ještě snížil stav na 3:2. Vyrovnávací branka padla ve 49. minutě po špatné rozehrávce Brna, kdy brankář neměl šanci v situaci 1v1 proti útočníkovi. Minutu na to odpověděl Pepcastachurcik gólem na 4:3. Necelou minutu na to Jifi opět skóroval, ale rozhodčí vyrovnávací branku neuznali. Chvíli po neplatném gólu Mladé Boleslavi tak Kometa navýšila stav na 5:3. Ještě 14 sekund před koncem Jifi umístil čtvrtý gól do soupeřovy brány, ale zápas skončil za stavu 5:4. Jestliže se měla Mladá Boleslav udržet ve vedení ligy, musel Kumbik zvítězit alespoň o 2 góly proti Bladeovi. To se mu povedlo a vítězstvím 5:2 opět zachránil mladoboleslavský tým.

Bílí Tygři Liberec - HC Olomouc 13:4

 • Adam „Dzouvi" Menšík - Tomáš „Indris" Indra 9:0
 • Daniel „DannyZedlo" Sedláček - Martin „MattMD43" Hrubeš 4:4

HC Škoda Plzeň - Mountfield HK 13:11

 • Dominik „CzechDomin" Humpál - Jakub „Jackey" Michálek 6:10
 • Pavel „Pikej" Kail - David „Willy9" Voňka 7:1

HC Sparta Praha - PSG Berani Zlín 6:8

 • Filip „Arcade" Nosek - Jakub „JohnLeclair" Baďura 5:4
 • Michal „Mišánek" Koloc - David „Mikin" Mikoška 1:4

HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 14:10

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 9:7

Rytíři Kladno - HC VERVA Litvínov 8:1

 • Jaroslav „Jarin" Řehoř - Patrik „Winci" Wenzel 5:1
 • Martin „Tejky" Tejček - Miroslav „TheNotorik" Šmok 3:0

HC Vítkovice RIDERA - HC Dynamo Pardubice 3:6

 • Filip „Phil93" Strnad - MIchal „Michal1996" Vaněk 1:2
 • Jiří „Danda89" Daniš - Adam „CallmePablo" Čejka 2:4

Rytíři poprvé poraženi, Mountfield získal bod

Důležitý a těžký zápas čekal Rytíře Kladno proti Liberci. Mezi Jarinem a Dzouvim se očekával vyrovnaný zápas. Nakonec ho ale plně kontroloval liberecký gamer a pokořil soupeře 10:2. V druhém zápase sice kladenský Tejky vyhrál 3:0 nad DannyZedlem, nicméně na konečném výsledku to už nic nemohlo změnit. Kladno tak neudrželo krok s Mladou Boleslaví a propadlo se na 3. místo.

Dlouhých 10 zápasů trvalo Mountfieldu HK získat první bod v letošní sezóně. Podařilo se jim to až v zápasech se Spartou Praha. Obě utkání skončila nerozhodným stavem 3:3 a 2:2.

Kometu Brno čekal i v nedělním důležitém zápase o upevnění si pozice jeden z těžších soupeřů. HC Dynamo Pardubice potřebovaly zvítězit, aby se od minulého týdne nepropadly ještě níže, vzhledem k tomu, že až do 8. kola byly na čele tabulky. V prvním utkání se střetli Michal1996 a Pepcastachurcik. Zápas dopadl lépe pro pardubického gamera výhrou 4:2. Blade tedy musel vyhrát alespoň o 2 branky, aby si ze zápasu odnesli alespoň 1 bod. Celých 60 minut bylo dost vyrovnaných, nicméně Bladeovi se dařilo držet si dvoubrankové vedení počas většiny zápasu. Vypadalo to, že utkání skončí za stavu 4:2 pro Kometu, ale neskutečných 5 sekund před zazněním závěrečné sirény snížil CallmePablo na 3:4, což v konečném výsledku znamenalo porážku 7:6 pro Kometu.

Kumbik podržel Mladou Boleslav i v zápase proti Karlovým Varům. Po těsné Jifiho prohře 4:5 s Kubii7, zvládl Kumbik duel s Kubinem, když mu nasázel dvě branky a udržel si čistý štít.Mladá Boleslav tak nadále vede ligu o pouhý bod před Pardubicemi.

Obrovský debakl zažila HC Olomouc. V zápase s Plzní prohrála 2:19, což je zatím nejvýše zaznamenaná porážka v letošní sezóně.

HC VERVA Litvínov - HC Vítkovice RIDERA 7:9

 • Patrik „Winci" Wenzel - Filip „Phil93" Strnad 3:4
 • Miroslav „TheNotorik" Šmok - Jiří „Danda89" Daniš 4:5

HC Dynamo Pardubice - HC Kometa Brno 7:6

HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 5:6

 • Jakub „Kubii7" Bláha - Jindřich „Jifi23" Fencl 5:4
 • Jakub „Kubin" Černo - Radek „Kumbik" Kumbera 0:2

PSG Berani Zlín - HC Oceláři Třinec 5:11

Mountfield HK - HC Sparta Praha 5:5

 • Jakub „Jackey" Michálek - Filip „Arcade" Nosek 3:3
 • David „Willy9" Voňka - Michal „Mišánek" Koloc 2:2

HC Olomouc - HC Škoda Plzeň 2:19

 • Tomáš „Indris" Indra - Dominik „CzechDomin" Humpál 1:11
 • Martin „MattMD43" Hrubeš - Pavel „Pikej" Kail 1:8

Rytíři Kladno - Bílí Tygři Liberec 5:10

 • Jaroslav „Jarin" Řehoř - Adam „Dzouvi" Menšík 2:10
 • Martin „Tejky" Tejček - Daniel „DannyZedlo" Sedláček 3:0

 

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Reklama
Reklama