Jeden z největších severoamerických týmů, Liquid, se rozhodl udělat personální změny ve svém mužstvu, a to jak hráčů samotných, tak i trenéra.
Již druhou sezónu v řadě Liquid páchají velké změny na hlavní sestavě, naposledy strhli společně s HEROIC vlnu změn na celé scéně. Jak je tomu tentokrát?
Jako první přišlo v polovině června oznámení, že Casper “cadiaN” Møller bude odsunut na lavičku, to se také o pár dní později stalo. Tím začala cesta Liquid k nalezení nového AWPera, který by mohl dánskou legendu nahradit.
Druhou obětí nové éry Liquid se stal kouč Wilton “zews” Prado, který byl s tímto týmem pouze od prosince minulého roku, takže bohužel nedostal moc dlouho na to prokázat své schopnosti.
Jako poslední vyhozený byl brazilský Felipe “skullz” Medeiros, který se po půl roce vrátí zpět k domácím týmům. Před Liquid byl v paiN, tentokrát dostane šanci ve slavnější FURIA.
Po několika týdnech nejistoty pro každé z volných míst Liquid ohlásili nové členy. Novým koučem se stal Torbjørn “mithR” Nyborg, který byl poslední necelé tři roky součástí organizace Apeks. Nejdříve jako kouč jejich juniorského týmu Apeks Rebels, následně i hlavní sestavy.
Noví hráči byli oznámeni hned den po kouči. Jedno místo zaplnil Justin “jks” Savage, bývalá hvězda G2, ve kterých strávil necelé dva roky a vyhrál s nimi tři trofeje – BLAST Premier World Final 2022, IEM Katowice 2023 a IEM Cologne 2023. Po rozhodnutí vedení G2 byl z hlavní sestavy odebrán v únoru letošního roku a byl nahrazen Nemanjou “nexa” Isakovićem.
Poslední novou osobností Liquid je polský Roland “ultimate” Tomkowiak, ve svých dvaceti letech momentálně nejmladší člen Liquid. Toto je jeho první mezinárodní tým s větší známostí, protože přišel z polského mužstva Illuminar, kteří momentálně zaujímají číslo 98 v HLTV.org žebříčku.
Liquid, nově pod taktovkou Torbjørna “mithR” Nyborga vypadají tedy takto:
- Keith “NAF” Markovic
- Mareks “YEKINDAR" Gaļinskis
- Russel “Twistzz” Van Dulken
- Justin “jks” Savage
- Roland “ultimate” Tomkowiak