Jedna prohra a jedničky jedou domů - krize ve FaZe?
Esport CS:GO Článek Jedna prohra a jedničky jedou domů - krize ve FaZe?

Jedna prohra a jedničky jedou domů - krize ve FaZe?

Michael Douša

Michael Douša

6. 11. 2022 10:47

Vitality FaZe dobrý pocit nedopřáli - nebyl to dobrý den pro favority

Reklama
Vitality FaZe dobrý pocit nedopřáli - nebyl to dobrý den pro favority.

Ačkoliv je pravda, že nešťastný začátek dané fáze Majoru nemusí znamenat nutně tragédii - ukázali nám to v Challengers Stage třeba ruští Cloud9, kterým též hrozila eliminace a nyní jsou na poměrně dobré cestě do play-off - není to dobré znamení. Na FaZe teď bude opravdu silný tlak, protože jediná prohra pro ně znamená jízdenku rovnou domů a se snem o získání Intel Grand Slamu na Majoru by se mohli zase na nějakou dobu rozloučit. 

 Jak je možné, že to světovým jedničkám tak nejde? Prvním možným argumentem je, že se zatím jedná pouze o prohry v Best of 1 formátu, který trochu favorizuje vyzyvatele proti favoritům. Druhým zase je, že jak Vitality, tak Cloud9, proti nimž FaZe prohráli, už mají rozehráno a rozstříleno z Challengers Stage a zvládli se aklimatizovat na bujarý brazilský dav fanoušků.

A nebo je za tím něco víc? Kdo ví. Zápas proti Vitality byl opravdu jednostrannou záležitostí, kdy se FaZe jednoduše nechali převálcovat Mathieu "ZywOo" Herbautem a neměli na něj prostě odpověď. Zápas proti Cloud9 byl ale o něco těsnější a rozhodovaly opravdu vteřiny. 14-16 tak vypovídá o tom, že na tom FaZe opravdu nejsou tak tragicky.

Jedna prohra a jedničky jedou domů - krize ve FaZe?

Photo credits: Adela Sznajder, ESL Gaming

Otázkou však zůstává, jestli se jejich forma trochu ustálí aspoň v Bo3 zápasech - na postup do play-off potřebují vyhrát tři v řadě. První z nich by ale měl být celkem jasnou výhrou pro FaZe - nyní na ně čekají Bad News Eagles, kteří sice jsou nadějí kosovské CS:GO scény, nicméně kvalitativně by se neměli světovým jedničkám rovnat. Jestli to tak opravdu je, zjistíme už v 17:30. 

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama