Jdu(ben) hrát. Co nám promasíruje procesory tento měsíc?
Partnerský obsah Článek Jdu(ben) hrát. Co nám promasíruje procesory tento měsíc?

Jdu(ben) hrát. Co nám promasíruje procesory tento měsíc?

Filip Němeček

Filip Němeček

5. 4. 2018 16:06

Kvalita na úkor kvantity. To znamená 3 kousky vyšlehané až na půdu. God of War, Yakuza a Frostpunk.

Reklama

Yakuza 6: The Song of Life - Essence of Art Edition

Krev není sojová omáčka, aneb rodina na prvním místě

Souboje. Objevování. Silný příběh. Svatá trojice parametrů série Yakuza je zpátky. Kazuma Kyriu se po třech letech ve vězení vrací do čtvrti Kamarucho, kde doufá, že najde klid ve svém mafiánském důchodu. Možná se bude věnovat skládání origami. Nebo se naučí připravovat perfektní sushi rolky. To bychom se ale při hraní unudili, a tak se nám neznámý padouch postaral o zápletku tím, že unesl Kyriovu adoptivní dceru. Při jejím hledání nás, jak je u Yakuzy dobrým zvykem, čekají nejen ryze japonské a mimořádně vtipné vedlejší příběhy a questy (vzpomínáme na morální dilema s kupováním pornočasopisu dvanáctiletému klukovi v Yakuze 0), ale i nově vyladěný soubojový systém. Krom omlácených pěstí vám jako zbraň poslouží odpadkový koš, bicykl nebo třeba tělo jednoho ze soupeřů. Animace všech pohybů i karmínových spršek tělních tekutin jsou na jedničku. Zkrátka a dobře – tahle série nás neskutečně baví a ani nejnovější díl nebude vyjímkou...

Vychází: 17. 4.

Platformy: PS4

God of War

- Vyvraždit Olymp - Vychovat syna

Kratos se vrací. Starší, moudřejší a s módním hipster plnovousem. Uběhlo mnoho let od chvíle, kdy zabil Dia a odmítnul převzít jeho místo na vrcholu Olympu. Ukazuje se, že po událostech God of War III opustil Řecko a na svých cestách si pořídil syna, se kterým zapustil kořeny v severských zemích obývaných Vikingy a mýtickými monstry všeho druhu. Teď otestujeme vaši empatii: Představte si, že jste severský bůh a dozvíte se, že se po vašem rajónu prochází chlapík, který poslal pod drn většinu vašich jižanských kolegů. Jak se cítíte? Přinejmenším neklidně, že? Jestli se Kratos střetne třeba s Thorem, zatím netušíme. S jistotou ale víme, že ikonické dýky na řetězech zůstaly ležet někde pod řeckým sluncem a novým společníkem do nepohody vám bude mrazem nabitá obouruční sekera, kterou můžete s atletickou přesností vrhnout na nepřítele a přivolat si ji zpět do ruky (což nápadně připomíná právě Thorovo kladivo). Z dosavadních gameplayů také vidíme, že celý soubojový systém trochu zpomalí, takže zuřivé mačkání tlačítek nahradí uváženější volba každého útoku. Nemějme to hlavnímu protagonistovi za zlé, věk a chladné podnebí prospívají revmatu a s bolavými klouby nechcete udělat jediný pohyb nazmar. Asistovat vám bude také zmíněný (a hratelný) synátor Atreus. Dědečka nezapře; šípy nabité bleskem mu pomůžou vyřešit nedorozumění s monstrem, ne však jeho morální dilema. Má následovat chladnokrevnou, válečnickou cestu svého otce, nebo pěstovat vlastní osobnost?

Vychází: 20. 4. 

Platformy: PS4

Frostpunk - Victorian Edition

Strategie chladnější, než srdce všech vašich ex dohromady

Steampunk. To znamená viktoriánský styl a všechny přístroje poháněné parou. Dlouhou dobu byla jediná výrazná hra v tomto žánru série Dishonored. Tu máme moc rádi. Budeme mít rádi i nový Frostpunk, ve kterém coby lord budujete městečko v zamrzlé zemi? Podívejme se, na co nás vábí. V první řadě - atmo, atmo, atmo. Nejste v pozici tvůrčího boha jako v jiných budovatelských hrách. Když musíte v nehostinných podmínkách poslat do nebezpečné práce i malé děti a následně řešit problémy vzniklé zraněním jednoho z nich, zatímco se vám v nemocnici kupí omrzlí lidé a nevíte, kde sehnat jídlo, abyste přežili do druhého dne, i v mínus dvaceti se vám opotí čelo. V druhé řadě sofistikovaná struktura společnosti a parametry jako Naděje a Nespokojenost, jejichž výkyv může přinést rebelii a vaši veřejnou popravu. A nakonec masivní příběh, množství sidequestů, desítky hodin možného hraní i mimo ně a oznámené doplňkové módy.

Vychází: 24. 4.

Platformy: PC

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Reklama
Reklama