Hackerský útok na s1mpla zastavil zápas EPL na dvě hodiny
Esport CS:GO Článek Hackerský útok na s1mpla zastavil zápas EPL na dvě hodiny

Hackerský útok na s1mpla zastavil zápas EPL na dvě hodiny

Michael Douša

Michael Douša

29. 9. 2022 14:08

Problémy se Steamem zajistily, že NaVi se zápas proti Heroic pěkně protáhl

Reklama
Problémy se Steamem zajistily, že NaVi se zápas proti Heroic pěkně protáhl. 

Hráči i fanoušci si za léta fungování CS:GO esportu zvykli, že se občas projeví nějaká technická závada. Ať už se jedná o nečekaný update Windows, rozlité pití do klávesnice, nebo chybu hry, technická pauza občas přijde a trvá dobrých pár minut, než se problém vyřeší. Aby ale pauza trvala dvě hodiny, to už je výjimka. A tuto noční můru si prožili hráči NaVi v zápase proti Heroic.

Aleksandr "s1mple" Kostyljev se od začátku třetí mapy potýkal s lagy, což se řešilo restartem kola, nicméně problém nezmizel, ba naopak, ještě se zhoršil a postihl i Valerije "b1t" Vachovského a Viktora "sdy" Orudževa. Kvůli tomu se zápas zapauzoval na dalších 20 minut. I po této technické pauze však problémy neustaly, s1mple zase začal mít problémy, takže se zastavilo na dalších 40 minut. Když už už to vypadalo dobře pro ukrajinsko-ruskou sestavu, s1mple opět začal lagovat.

Hackerský útok na s1mpla zastavil zápas EPL na dvě hodiny

Photo credits: Luc Bouchon, PGL

Celkem čtvrtá pauza za celý zápas protáhla trvání třetí mapy o více než dvě hodiny, kvůli čemuž s1mple dostal nový počítač a tři z pěti hráčů NaVi museli hrát pod jiným Steam účtem. Člen vedení technického týmu ESL pro HLTV poté uvedl, že kdosi útočil na jednotlivé Steam účty hráčů, kteří tak měli problémy při hře. "Oznámili jsme to Valve a podnikáme kroky, aby se tato situace neopakovala," tvrdí.

I přes veškerá úskalí se NaVi dočkali zaslouženého vítězství a se skore 2-1 se posunuli do čtvrtfinále.

 

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Reklama
Reklama