Díky úspěchu SpongeBoba bude THQ Nordic tvořit více remaků
Zajímavosti Článek Díky úspěchu SpongeBoba bude THQ Nordic tvořit více remaků

Díky úspěchu SpongeBoba bude THQ Nordic tvořit více remaků

Radek Raudenský

Radek Raudenský

THQ chce navázat dobré prodeje.

Reklama

Jak už jsme v průběhu posledních let zjistili, s dospělou generací hráčů se vývojářům vyplatí tvořit spoustu remasterů a remaků starých her, na kterých „starší“ generace vyrůstala. Svědčí o tom i nový článek webu GamesIndustry, který se věnuje vydavatelství THQ Nordic.

V tom se redakce zaměřila na úspěch licencovaných her, které THQ přetavuje do AA projektů. Velkým ukazatelem úspěchu byl remake SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated. Dle ředitele THQ Nordic Klemense Kreuzera byla hra „fantastickým trhákem“, který prodal přes jeden milion kopií, v budoucnu se dokonce počítá s překonáním dvoumilionové hranice. I díky tomu se THQ rozhodlo koupit vývojáře tohoto remaku - studio Purple Lamp. To v současné chvíli pracují na The Guild 3 a dalších dvou neoznámených projektech.

Myslím si, že žánr 3D akčních adventurních skákaček je nesmrtelný. Hry z tohoto žánru možná nebyly tím hlavním, co se v minulých letech tvořilo, ale jsou to jedny z nejzábavnějších her, u kterých můžete strávit buď 20 minut nebo 2 hodiny. Je tam okamžitý přístup a hlavně zábava. A o tom herní průmysl je, o zabavení lidí

I proto se chce THQ Nordic nyní zaměřit na tvoření remaků či pokračování licencovaných her, jejichž počet se po úspěchu SpongeBoba údajně zdvojnásobil. V současné chvíli se v rámci celého vydavatelství tvoří celkem 61 her, z nichž veřejnost ví pouze o třetině. Některé z nich ale vyjdou až v létě 2024.


Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Reklama
Reklama