Čtvrtý ročník e:LIGY se blíží, registrace už jsou spuštěny
Esport FIFA 23 (PS5) Článek Čtvrtý ročník e:LIGY se blíží, registrace už jsou spuštěny

Čtvrtý ročník e:LIGY se blíží, registrace už jsou spuštěny

Nicolas Heller

Nicolas Heller

10. 11. 2022 16:13

Ligová fotbalová asociace naváže v probíhající sezóně 2022/23 na své předchozí aktivity na poli esportu.

Reklama

Ligová fotbalová asociace naváže v probíhající sezóně 2022/23 na své předchozí aktivity na poli esportu. Na programu je totiž již čtvrtý ročník e:LIGY. Do kompetitivního hraní hry EA SPORTS FIFA 23 se opět zapojí všechny kluby FORTUNA:LIGY, jejich esportoví reprezentanti budou bojovat o prize money v celkové hodnotě 150 tisíc korun. Vítězné duo hráčů e:LIGY jako vůbec jediné soutěže v Česku také získá vstupenku do nejprestižnějšího mezinárodního turnaje EA SPORTS FIFA 23 Global Series Play-ins.

Největší akce české FIFA scény – e:LIGA pod hlavičkou LFA – se uskuteční v nové hře EA SPORTS FIFA 23 výhradně na platformě PlayStation 5 a už od prvních kol celá v herním modu FUT.

e:LIGA bude i letos jediným turnajem na české EA SPORTS FIFA scéně, která bude součástí kvalifikace mezinárodní serie EA SPORTS FIFA 23 Global Series. „Jsme šťastni, že se nám podařilo udržet tuhle cennou spolupráci. Víme, že se jedná o velmi prestižní motivaci pro všechny elitní české hráče a věříme, že se některému z nich letos konečně podaří prorazit i na mezinárodním poli,“ zhodnotil přínos spolupráci EA SPORTS s LFA její obchodní a marketingový ředitel Daniel Hajný.

Ligová fotbalová asociace získala k projektu pro čtvrtý ročník další nové partnery včetně mezinárodně uznávaných značek JVC nebo výrobce monitorů Samsung Odyssey.  Mezi partnery se pro následující sezonu přidávají také rychlé a bezpečné SSD disky Samsung a síťová řešení TP-Link. „Velmi si vážíme podpory našich partnerů a je evidentní, že se esport pomalu stává zajímavým prostředníkem pro cennou vizibilitu u specifické cílové skupiny. Pro letošní e:LIGU se nám podařilo významně rozšířit portfolio partnerů,“ řekl Daniel Hajný.

Soutěž se odehraje podobně jako v minulém ročníku ve třech fázích. V té první se uskuteční několik onlinových kvalifikačních turnajů, do kterých se může přihlásit kdokoliv starší 16 let. Každý turnaj se odehraje pod hlavičkou jednoho z klubů FORTUNA:LIGY, který nemá vlastní esportový tým. O prvním prosincovém víkendu odstartuje dlouhodobá základní část, v rámci které se utkají kluby jedenkrát mezi sebou během patnácti hracích dnů. Vybraná utkání budou moci fanoušci sledovat v živých streamech na oficiálních kanálech e:LIGY na sítích Twitch i Facebook. Následovat bude v březnu příštího roku vrchol sezóny v podobě play-off.

„Po základní části postoupí do vyřazovacích bojů jen nejlepších dvanáct celků. To je jedna z novinek letošního ročníku, ke které jsme přistoupili po debatách se samotnými hráči a fanoušky. Půjde o další motivaci navíc do všech soubojů během e:LIGY,“ řekl Štěpán Hanuš ředitel komunikace a PR pořadatelské Ligové fotbalové asociace.

Do vyřazovací části nejprve v předkole vstoupí týmy na páté až dvanácté příčce. Úspěšnější z těchto dvojic pak nastoupí do čtvrtfinále proti nejlepším čtyřem celkům základní části. Finálový víkend, který určí vítězný klub letošního ročníku e:LIGY, proběhne jen o pár dní později 25. až 26. března 2023.

Další změnou v herním systému bude možnost klubů libovolně měnit nasazení svých hráčů do jednotlivých utkání. „Umožnili jsme klubům zapsat na soupisku až čtyři hráče, kteří budou k dispozici pro každé utkání základní části či pozdějšího play-off. Konečnou nominaci k utkání musí klub oznámit den předem a věříme, že to zvedne kvalitu jednotlivých zápasů,“ dodal Štěpán Hanuš z LFA.

Prvenství z uplynulého ročníku obhajují esportoví reprezentanti ostravského Baníku, kteří za sebou nechali tým Viktorie Plzeň FCVP Esport, třetí místo brali zástupci MFK Karviná. Kdo se bude radovat v této sezoně? Vítěze poznáme již na jaře příštího roku.

Více podrobností o projektu e:LIGY včetně registrace naleznete na webu www.e-liga.cz.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Reklama
Reklama