Čekání se vyplatilo, G2 konečně jedou domů s trofejí!
Esport CS:GO Článek Čekání se vyplatilo, G2 konečně jedou domů s trofejí!

Čekání se vyplatilo, G2 konečně jedou domů s trofejí!

Michael Douša

Michael Douša

18. 12. 2022 15:47

G2 Esports si po nekonečných třech letech konečně odváží trofej z velkého turnaje

Reklama
G2 Esports si po nekonečných třech letech bez jediné trofeje a po roce výrazných neúspěchů konečně odváží výhru z BLAST Premier World Final v Abu Zabí, ve finále proti Team Liquid vyhráli překvapivě 2-0.

K překvapení velkého množství lidí se po roce lehkého zoufalství G2 i s počáteční prohrou proti FaZe vyhouplo do včerejšího semifinále, kde si užili odvetu proti FaZe s konečným skóre 2-0 a dnes tak stáli tváří v tvář druhým finalistům, Team Liquid. V tomto šampionátu proti sobě týmy předtím nestanuly, a tak výsledek nebylo tak jednoduché odhadnout.

První mapa, Inferno, byla jednostranná, byl to výběr G2, kteří na ní sbíraly body jak nic a již v poločase vedli 11-4. V druhé polovině mapy si nechali uniknout pouze tři body a tak první mapu ukončili se skóre 16-7, nejlepší skóre mapy měl Justin “jks” Savage s celkovými 21 zabitími k 9 smrtem. 

Druhá mapa začala velmi nejednoznačně a v poločase skóre tak bylo vyrovnanější než v mapě první, pořád ale ve prospěch G2 9-6. Druhá polovina Mirage vypadala velmi nejistě, Team Liquid zde zabojoval a vyhrál čtyři kola v kuse, bohužel ani to nestačilo na protažení do třetí mapy a G2 vyhráli 16-12 a stali se tak šampiony BLAST Premier World Final 2022.

Pro G2 je toto velkou událostí a pro všechny hráče je to první trofejí, co za tým vyhráli, navíc Ilya “m0NESY” Osipov k tomu vyhrál také MVP turnaje. Fanoušci po celém světě tak mohou skákat radostí nad tímto nečekaným obratem ve výsledcích G2, který organizaci přináší také 500 tisíc dolarů, tedy více než 12 milionů korun.

 

 

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Reklama
Reklama