Bethesda brání id Software vůči nařknutí Micka Gordona
Gaming Článek Bethesda brání id Software vůči nařknutí Micka Gordona

Bethesda brání id Software vůči nařknutí Micka Gordona

Radek Raudenský

Radek Raudenský

20. 11. 2022 09:32

Prý je studio připraveno zveřejnit dokumentaci

Reklama

Před několika dny vydal známý skladatel hudby Mick Gordon rozsáhlý blogový příspěvek o situaci, která se stala před dvěma lety při vydání Doom Eternal. Původně ho producent Marty Startton nařknul ze špatného jednání, Gordon se ale ve svém dopisu ohradil a poskytnul rozsáhlé vysvětlení včetně důkazů.

Dopisu si samozřejmě všimla i Bethesda, tedy mateřská společnost id Software, která k celé situaci vydala prohlášení.

Poslední příspěvek Micka Gordona nesprávně charakterizoval a zkreslil tým v id Software, vývoj Doom Eternal, Martyho Strattona a Chada Mossholdera s jednostranným a nespravedlivým vysvětlením nenapravitelného profesního vztahu. Se všemi detaily a historií této záležitosti jsme seznámeni a jednoznačně podporujeme Martyho, Chada a tým v id Software. Odmítáme zkreslení pravdy a selektivní prezentaci nekompletním „faktů“. Jsme připraveni při vhodné příležitosti zveřejnit celou a kompletní dokumentaci. Vyjádření, která byla zveřejněna online, podnítila obtěžování a výhružky násilím proti Martymu, Chadovi a týmu v id Software. Jakékoliv výhružky nebo obtěžování proti členům našeho týmu se setkají s rychlými a náležitými kroky k ochraně zdraví a bezpečnosti. Nadále jsme neskutečně hrdí na kolaboraci studia id s Mickem Gordonem a prosíme fanoušky, aby nedocházeli k závěrům na základě jeho tvrzení a především aby se vyvarovali jakýchkoliv útoků proti lidem na obou stranách, včetně Martyho, Chada nebo Micka.

Je otázkou, jak bude tento „souboj“ pokračovat. Možná Bethesda začala s Gordonem jednat napřímo, možná se toto vyjádření setká s další reakcí ze strany skladatele. Rozhodně by ale fanoušci neměli na základě vyjádření ani jedné ze stran útočit na členy týmu, ať jsou jejich rozepře jakékoliv.

 

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama