Liquid nepostoupili na Esports World Cup, milionové odměně se nepřiblíží
i Zdroj: YEKINDAR na IEM Katowice 2023 || Credits: Adela Sznajder, ESL FACEIT Group
Esport Counter Strike 2 Článek Liquid nepostoupili na Esports World Cup, milionové odměně se nepřiblíží

Liquid nepostoupili na Esports World Cup, milionové odměně se nepřiblíží

Michael Douša

Michael Douša

20. 4. 2024 15:40

Již letos v létě se bude konat Esports World Cup, celoletní turnajové klání v nejrůznějších esportových titulech, kde samozřejmě CS2 nemůže chybět. Kdo ovšem chybět bude? Tým Liquid a jeho nejnovější sestava.

Reklama

To znamená pro Liquid další velkou ránu. Na Saudskou Arábií podporovaný turnaj EWS totiž je celkem alokováno více než 60 milionů dolarů, tedy v přepočtu více než jeden a půl miliardy korun českých. Ačkoliv Counter-Striku připadá jen milion dolarů, pořád je to částka, za kterou stojí za to vstát z postele.

Liquid se ale nemusí ani obtěžovat. I přes poměrně solidní výsledky na IEM Chengdu, kde postoupili až do čtvrtfinále, se jim nepovedlo v severoamerické kvalifikaci uspět tak, aby bylo místo v saudském Rijádu jejich. Ve finále je porazili severoameričtí kolegové M80, v jejichž barvách hraje mimo jiné i Elias “s1n” Stein, někdejší sekundární kapitán BIG. 

cadiaN, sjuush; Heroic - IEM Cologne 2023
i Zdroj: Rostislav Douša, Grunex.com
cadiaN, sjuush; Heroic - IEM Cologne 2023

Pro tým Caspera “cadiaN” Mollera to znamená velké selhání - tým plný hvězdných jmen, a přitom nejsou ani nejlepším týmem Severní Ameriky. Nebo alespoň do té míry, jakou má severoamerická kvalifikace vypovídající hodnotu. Mezi světovou špičkou si tedy opět nezahrají a je otázkou, kde je v týmu ten pravý problém. Komentátoři jako Alex “Mauisnake” Ellenberg poukazují na nedostatečné výkony brazilské posily Felipeho “skullz” Medeirose, jen zřídkakdy však stojí jeden hráč za všemi problémy, se kterými se jeho sestava potýká. Zvlášť, když jako u Liquid je těch problémů opravdu hodně.

Reklama
Reklama

Související články

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Reklama
Reklama