Tento čtvrtek vyjde Resident Evil Requiem a internetem se už několik dní šíří desítky videí obsahujících spoilery. Capcom varuje hráče před návštěvami sociálních sítí.
Pokud se chystáte zahrát si Resident Evil Requiem, vyhýbejte se během několika následujících dnů sociálním sítím. Po celém internetu se šíří desítky videí prozrazujících příběh i zápletku, a Capcom nestíhá všechen obsah včas blokovat.
Zatím není jasné, kdo za úniky stojí, ale nejpravděpodobněji nejde o žádného influencera nebo novináře porušujícího embargo, ale spíše o někoho, kdo má přístup do skladu s fyzickými kopiemi hry.
Capcom jako reakci na tuto situaci vydal prohlášení, kde nabádá hráče, aby tento obsah nesdíleli a byli na sociálních sítích na pozoru. Společnost varuje i před přímým vyhledáváním takového obsahu, protože si tím fanoušci mohou zkazit požitek ze hry.
Resident Evil Requiem vychází 27. února 2026 na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X/S a příběh by měl mít zhruba 20 hodin. Později po vydání se počítá i s placeným DLC.