Spirit končí sezonu na vrcholu, další na řadě je IEM Cologne
i Zdroj: Photo credits: Helena Kristiansson, ESL FACEIT Group
Esport CS 2 Článek Spirit končí sezonu na vrcholu, další na řadě je IEM Cologne

Spirit končí sezonu na vrcholu, další na řadě je IEM Cologne

Michael Douša

Michael Douša

21. 6. 2024 17:35

Team Spirit s mladičkým talentem Danilem "donk" Kryškovcem mají za sebou svůj historicky nejúspěšnější půlrok v CS2. Neporazitelní sice nejsou, ale nejsou od toho úplně daleko.

Reklama

Vlna tsunami jménem donk otřásla profesionální CS2 scénou v základech. Zatímco někteří - mezi nimi i autor článku - spekulovali, jestli náhodou není fenomén donk jen dočasným problémem kvůli nevyváženému stavu hry v jejích prvních měsících, opak se stal pravdou. Žádný update, který hru vybalancoval, jej nezastavil.

Co bude dál? Po dvou trofejích - první na IEM Katowice a druhé na BLAST Premier Spring Finals v Londýně - mají chuť na přídavek. Sezonu zakončili na první příčce světového žebříčku a jen málokdo se jim mohl rovnat. Na Majoru padli za oběť FaZe, v Bělehradu zase MOUZ, na IEM Dallas zase Vitality.

Dříve či později se ale svým protivníkům postavili a ukázali jim, že nejsou lehká kořist. S FaZe se vypořádali v Dallasu, s Vitality zase v Londýně, a MOUZ vypadli ještě dřív, než se s nimi mohli vůbec potkat. 

IEM Cologne 2023 trofej
i Zdroj: Rostislav Douša, Grunex.com
IEM Cologne 2023 trofej

Příští zastávka ovšem má v Counter-Strikovém světě velkou pověst - Katedrála Counter-Striku - totiž už čeká a uvidíme, jestli se donk dočká pozvednutí nádherné trofeje před německými fanoušky, nebo jestli jim kolínský vzduch neudělá nevolno.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Reklama
Reklama