Seriál Horizon je v problémech, možná skončí úplně
i Zdroj: Guerrilla Games
Gaming Horizon: Zero Dawn Článek Seriál Horizon je v problémech, možná skončí úplně

Seriál Horizon je v problémech, možná skončí úplně

Václav Brixí

Václav Brixí

8. 7. 2024 10:20

Příprava plánované série od Netflixu inspirované hrou Horizon: Zero Dawn je pozastavena. Za vším pravděpodobně vězí problémy se showrunnerem. Seriál může být i ukončen.

Reklama

Již v roce 2022 se na internetu šuškalo o možném seriálovém zpracování populární videoherní značky Horizon. V té době ještě nebylo plně známo, zdali se bude věnovat zpracování stejného příběhu nebo se bude jednat o narativní prequel. Posléze se vyjasnilo, že půjde o zpracování prvního dílu série s hlavní hrdinkou Aloy. Nedlouho poté byl do role showrunnera obsazen kanadský scénárista a režisér Steve Blackman, kterého mohou diváci znát pro jeho práci na superhrdinském seriálu Umbrella Academy. Nyní však byla veškerá práce na seriálu pozastavena. Na vině je s největší pravděpodobností právě Blackmanovo nevhodné chování na pracovišti.

Investigativní novinářka Cheyenne Roundtree, která se zaměřuje na zábavní průmysl a popkulturu, uvádí, že byl Blackman toxický a dopouštěl se šikanujícího, manipulativního a zákeřného chování. Z toho důvodu byly všechny jeho aktuální projekty pozastaveny. Kromě seriálové adaptace Horizonu pracoval ještě na nové minisérii s názvem Orbital. Prozatím není oficiálně jisté, zdali u obou projektů proběhnou změny ve vedení nebo budou v horším případě zrušeny úplně. 

Pokud by opravdu došlo na zrušení, má společnost Sony na poli seriálů ještě jedno želízko v ohni. Konkurenční streamovací magnát Amazon v současnosti pracuje na adaptaci značky God of War, která by měla mapovat příběh posledních dvou titulů v sérii. Ani značka Horizon však nepřijde zkrátka. I přes problémy se seriálovým zpracování potvrdilo vedení studia Guerilla Games, že pracuje na několika projektech z tohoto univerza. Jedním z nich je i nedávno oznámené LEGO Horizon Adventures, kterého bychom se měli dočkat již o vánocích tohoto roku.

Reklama
Reklama

Související články

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Reklama
Reklama