Saudové infiltrují esport - spadeno mají na legendárního kouče a neplánují šetřit
i Zdroj: Rostislav Douša, Grunex
Esport CS 2 Článek Saudové infiltrují esport - spadeno mají na legendárního kouče a neplánují šetřit

Saudové infiltrují esport - spadeno mají na legendárního kouče a neplánují šetřit

Michael Douša

Michael Douša

3. 10. 2023 12:20

Saudská Arábie se se svými penězi prakticky vytěženými z prodeje ropy netají. Kdokoliv, kdo kdy viděl Dubaj, ví, že tam se penězi ani zlatem nešetří. Poté, co investovali doslova miliardy do běžného sportu - nejviditelněji, když odkoupili Christiana Ronalda do týmu Al Nassr - se pouští do světa esportu. A turnajem Gamers8 to neskončilo.

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte řadu cen

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte řadu cen

S partnerem Samsung SSD přinášíme velkou čtenářskou anketu. Za svůj hlas pro nejlepší hru můžete získat řadu cen včetně…

1. 12. 2023 10:00
Reklama

V kuloárech se nyní špitá, že Saudská Arábie, respektive jejich aktuálně největší esportový tým Falcon Esports, již rozdávají konkrétní nabídky opravdu velkým jménům na CS scéně. A údajně již nabízeli i velmi konkrétní a velmi vysoké částky, které tyhle nabídky doprovázely. Prvním, kdo takovou nabídku údajně dostal, je Danny “zonic” Sorensen, a prý se jedná o nabídku prakticky neodmítnutelnou. Tak oč jde?

Zonic, aktuální kouč Vitality a předtím také dánských Astralis, který má na kontě 5 Major šampionátů v pozici kouče, měl dostat nabídku, která by mu vydělala víc než “99,9 % špičkovým hráčům CS”. Podle některých zdrojů by se mohlo jednat až o milion dolarů ročně za koučování jejich sestavy, kterou by si - mimo jiné - mohl sám postavit bez jakýchkoliv překážek v podobě maximální ceny za hráče. A podle spekulací už je smlouva skoro hotová.

Zonic - IEM Katowice 2019
i Zdroj: Rostislav Douša, Grunex
Zonic - IEM Katowice 2019

A to samozřejmě není vše. Za zonicem by měl následovat i sportovní psycholog Lars Christian Robl, který šel šlépějemi dánského kouče už z Astralis a má k zonicovi blízký vztah, a zároveň už Falcons vyjádřili zájem i o Petera “dupreeh” Rasmussena a Emila “Magisk” Reifa. I poslední jmenovaný je ovšem v současnosti svázán s francouzskou organizací Vitality, která by na téhle dohodě - minimálně na serveru - hodně utrpěla. Přijít o legendárního kouče, psychologa i jednoho z nejlepších hráčů světa, to se na výsledcích určitě podepíše. Ani oni ale nezahálí a už hledají potenciální náhrady - podle některých zdrojů již začali komunikaci s FaZe ohledně možnosti odkupu Russela “Twistzz” Van Dulkena. 

Dokud ale není nic oficiální, stále se jedná o spekulace. Jedno je ovšem jasné - Saudové to myslí zatraceně vážně. Je jen otázkou osobního nastavení, jestli mohou peníze vynahradit určitou integritu. 

Reklama
Reklama

Související články

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Reklama
Reklama