Cyberpunk 2077 multiplayer nakonec bude. Postarají se o něj fanoušci
i Zdroj: CD Projekt Red
Gaming Cyberpunk 2077 Článek Cyberpunk 2077 multiplayer nakonec bude. Postarají se o něj fanoušci

Cyberpunk 2077 multiplayer nakonec bude. Postarají se o něj fanoušci

Jarmil Černý

Jarmil Černý

9. 7. 2024 16:45
Platformy Windows PC

Vývoj Cyberpunku provázelo několik problémů, což způsobilo velké změny také v plánech vývojářů. Zrušený multiplayer ale možná nakonec přece jen bude. Hra se totiž dostala do rukou moderů.

Reklama

Vývojáři Cyberpunku si v posledních letech museli sundat růžové brýle a namísto slibovaného obsahu, jako bylo původně plánované příběhové rozšíření nebo multiplayer, bylo potřeba uvést hru nejprve do hratelného stavu. Následovalo DLC Phantom Liberty a ukončení vývoje hry.

Nyní se hry chopili modeři a jak už z minulosti víme, to nejzajímavější do hry často přinesou právě oni. Tedy vlastně jeden moder, říká si JuiceHead a sám se nazývá „amatérským programátorem a nadšencem.“

Na multiplayeru pracuje od roku 2021 a v posledních videích lze pozorovat relativně dobře zpracovanou synchronizaci pohybu hráčů a vozidel, která je demonstrována na dvou základních režimech - deathmatch a závody. Sám vývojář ale přiznává, že synchronizace vozidel stále není perfektní.

Cyberpunk 2077 coop nečekejte

Pokud od multiplayeru očekáváte hraní příběhové linie s kamarády na bázi kooperace, pak ale budete pravděpodobně zklamaní. Multiplayer je koncipován jako platforma či sandbox. Podobný přístup můžete znát z Counter-Striku a úplně nejlepším přirovnáním je neoficiální multiplayer do GTA. Historicky je známý třeba San Andreas multiplayer alias SA:MP nebo aktuálnější FIVE:M, tedy fanouškovský multiplayer do GTA V.

Hráči si sami budou moci vytvořit herní servery, naprogramovat vlastní herní módy a pozvat na svůj server další hráče. V poslední době se stal trendem mezi streamery takzvaný GTA V roleplay, kde hráči předstírají různá zaměstnání a vedou ve hře svoje virtuální životy založené na vlastním příběhu a interakcích s ostatními hráči.

Reklama
Reklama

Související články

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Reklama
Reklama