HooXi je mimo hlavní sestavu G2, co na změny v týmu říká?
i Zdroj: https://photos.eslgaming.com/Press-Gallery-Intel-Extreme-Masters-Cologne-2023-/i-XCTqFGQ/A
Esport CS 2 Článek HooXi je mimo hlavní sestavu G2, co na změny v týmu říká?

HooXi je mimo hlavní sestavu G2, co na změny v týmu říká?

Pavla Doušová

Pavla Doušová

7. 7. 2024 11:05
Platformy Windows PC

Před více než týdnem byl oznámen odchod dánského kapitána G2, Rasmuse "HooXi" Nielsena, z hlavní sestavy týmu. Ke změnám se vyjádřil hltv.org.

Reklama

Rasmus “HooXi” Nielsen byl kapitánem v G2 necelé dva roky, na podzim roku 2022 do týmu přišel společně s Justinem “jks” Savagem. Ten byl na začátku tohoto roku vyměněn Nemanjou “nexa” Isakovićem, HooXi se ale stále držel.

HooXiho výměna přišla pro některé jako šok, někteří očekávali, že s jinými změnami v týmu přijde i moment, kdy dánský kapitán toto mužstvo opustí. Více o tom sám HooXi řekl v rozhovoru pro HLTV.org

Pro, teď již bývalého, kapitána přišla zpráva o jeho odsunutí mimo hlavní sestavu jako velké zklamání, protože mu byla dávána šance, že v sestavě zůstane a rozhodnutí bylo dlouho oddalováno. 

Společně s ním se G2 podařilo získat dvě trofeje, IEM Katowice a IEM Cologne, obě v roce 2023, ale nedařilo se jim jinde a na kapitána se hrnula velká vlna kritiky od fanoušků, ale i znalců. Poslední turnaj G2 vyhráli před nedávnem, IEM Dallas 2024, kde místo HooXiho, který kvůli soukromým důvodům nemohl jet, byl americký hráč Jake “StewieK” Yip. I přes nepřítomnost kapitána se G2 podařilo vyhrát a již tam začaly první zmínky o tom, že by HooXi mohl přijít o svou pozici.

I přes to, že na IEM Dallas nemohl být, HooXi přiznal, že pracoval stejně tvrdě, jako kdyby na turnaji byl a snažil se svému týmu pomoci, jak jen mohl. Neviděl v tom žádnou pomyslnou zradu nebo pocit, že toto by mohl být jeho konec. Svůj tým považuje za pomyslnou rodinu a snažil se jim pomoct, i když si tím možná kopal vlastní hrob.

V rozhovoru se zmínil o spoustě věcech, přiznal, že o své náhradě, polském hráči Januszi “Snax” Pogorzelskim nic moc neví, ale myslí si, že známostí s trenérem Wiktorem “TaZ” Wojtasem by mohla nastat dobrá chemie a souhra v týmu.

Mimo jiné také tvrdí, že jeho kariéra ještě dlouho nebude mít konce, protože ve své kariéře nedosáhl toho nejvyššího - výhry Majoru a Grand Slamu. Doufá, že tuto šanci dostane co nejdříve v novém týmu.

Reklama
Reklama

Související články

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Reklama
Reklama